Hiç uçağa binerken yanınızda oturan kişiyle konuştuğunuz ve biletlerini sizinkinden çok daha ucuza aldıklarına şaşırdığınız oldu Tezfly mu? Bu ne kadar sinir bozucu? Tüm araştırmaları yaptınız, birden fazla telefon görüşmesi yaptınız ve çok sayıda seyahat acentesini ziyaret ettiniz ve biletinizi harika bir fiyata aldığınızı düşündünüz ve sadece yanınızda oturan kişi tarafından yenildiniz. Peki en ucuz uçak biletini nasıl alırsınız?

Daha ucuz uçak biletlerini güvence altına almanın sayısız yolu vardır. Önceden rezervasyon yaptırmak en iyi yol olmalıdır. Uçuş programları 6 aylık aralıklarla yayınlanır, bu nedenle bu programlar açık pazara çıktığında hazır olmanız gerekir. Rotanızda uçuş yapan havayollarının tüm haber bültenlerine katılarak bunu sağlayabilirsiniz. Endişelenmeyin, bu periyodik olarak gerçekleşse de sizi uçuş teklifleriyle boğmayacaklar. Amaç, seferler açılır açılmaz hazır olmak.

6 ay önceden uçak bileti rezervasyonu yapmak herkesin yapmak istediği bir şey değildir ve bazı durumlarda bireysel koşullar nedeniyle yapılması mümkün değildir. Ama bunu yapabiliyorsanız ucuz uçak bileti oyununda ayrı bir avantajınız var demektir.

Serbest bırakılan her uçuşta indirimli biletler bulunur. Belirli rotalardan çok ucuz biletlerin tanıtımını yaptıkları havayollarının reklam kampanyalarını görmüş olabilirsiniz. Size söylemedikleri şey, mevcut indirimli koltuk miktarıdır. Önceden rezervasyonun avantajı burada. Ne kadar çabuk rezervasyon yaparsanız o kadar iyi, bu yüzden bunu uçuşlar açılır açılmaz yapmanız gerekir. Bazı durumlarda programa bağlı olarak bunu hemen yapmanız gerekir, Yoğun programlar daha hızlı tükenir, bu nedenle hızlı hareket etmeniz gerekir.

Unutmayın, e-posta listesinde olduğunuz için yarışmaya şimdiden önde başladınız. Bununla birlikte, bu uçak biletlerinin çıktığı günü bildiğim için havayollarıyla önceden kişisel olarak iletişime geçiyorum. Hayati bilgileri almak için havayollarına bir telefon veya e-posta yeterlidir.

Her uçuş, havayollarının promosyonuna göre çok ucuz biletlere sahip olacaktır. Bunları kanunen sağlamak zorundalar. Bu ucuz biletlerin sayısı havayolu şirketine, tarifeye ve uçağın boyutuna bağlı olacaktır. Şimdi bu biletler satıldıktan sonra hepsi bu. Bir sonraki daha ucuz biletler daha yüksek olacak, yine de normal fiyattan daha ucuz olacak, ancak en büyük indirimli uçak biletleriyle elde edeceğiniz tasarrufu alamıyorsunuz.